AC SPARTA PRAHA prostřednictvím ANO,ANO splnila Alanovi SEN + Alanovo poděkování

 

Někdy se stane, že splnění Snu vyjde naprosto bez problémů a v ideální konstelaci!

Tuto neděli 12.5.2013 se takto náramně vše sešlo při plnění přání nadějného mladého fotbalisty.

Patnáctiletý Alan žije, jak sám říká spokojeně, už šestým rokem v rodinném prostředí dětského domova. Nejenom, že bez problémů zvládá školní docházku v deváté třídě, ale stíhá i výkonnostní kopanou v místním klubu. Jako tvořivý hráč je rozeným záložníkem a má dva fotbalové příklady. Idolem je pro Alana portugalský virtuóz Ronaldo, ale u nás je nadšeným fanouškem našeho nejslavnějšího týmu AC Sparta Praha!

Alanovým Snem bylo spatřit na vlastní oči fotbalové utkání Sparty a samozřejmě kde jinde než na Letné.


Vedení fotbalové Sparty žádosti našeho občanského sdružení Ano,Ano vyšlo okamžitě a nesmírně ochotně vstříc!

Já jsem měl tu čest Alana na utkání Sparty Praha proti FK Mladá Boleslav doprovodit. Musím konstatovat, že jsme se oba nesmírně těšili a musím přiznat, že realita daleko předčila očekávání. Více než dvě hodiny před zápasem se nás ujal tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík. Alan si oprávněně musel připadat jako významný host, V.I.P.! Pan Kasík se nám, resp. především Alanovi věnoval více než hodinu, což před zápasem, který mohl Spartě uchovat alespoň teoretickou naději na zisk titulu, považuji za velmi nadstandardní.

Měli jsme možnost se podívat na přímo na fotbalovou plochu a především se podívat do zázemí A týmu, kam se skutečně jen tak někdo nedostane. Ke všemu jsme dostali vyčerpávající výklad a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Víte třeba, že hřiště na špičkových stadiónech jsou mírně „dokulata“? Měli jsme možnost se poznat a popovídat si s hlavním trenérem Vítězslavem Lavičkou, který pozitivně hodnotil, že Alan hraje toho „chytrého“, tedy post v záloze :-). Poznali jsme i další, ještě nedávno špičkové evropské fotbalisty – vedoucího A týmu Miroslava Baranka a Pavla Srníčka, trenéra brankářů.

Naprostou perlou bylo krátké setkání s předními hráči…kapitánem Markem Matějovským, Jiřím Jarošíkem , Ondřejem Švejdíkem a Vlastimilem Vidličkou. Alan dostal i možnost osobně se podívat do „zakázaného pásma“, sparťanské kabiny!

Před zápasem jsme jako hosté mohli využít i V.I.P. restauraci a potkat další fotbalové odborníky, osobnosti a fanoušky.

Tím zásadním byl večerní zápas, který jsme spolu s Alanem mohli shlédnout z báječných míst na tribuně. Sparta Praha zahrála „určitě i díky štěstí , které ji Alan přinesl“ jedno z nejlepších utkání jarní části ligy a zdecimovala Mladou Boleslav 4:0!

Alan zářil ještě cestou domů a stále opakoval, že mu to snad kamarádi neuvěří 🙂

Pro mě jako velmi spokojený doprovod hvězdy večera, Alana, je snad nejpotěšitelnější informací milé a vstřícné chování všech Sparťanů, které jsme na stadiónu potkali! Počínaje kustodem a konče kapitánem týmu. Nakonec pro ilustraci přístupu nejenom k dětem z dětských domovů zpráva od pana tiskového mluvčího:

„ Moc děkujeme za návštěvu, jsem rád, že si to Alan užil. Možnost udělat někomu radost je jedna z nejhezčích součástí naší práce…
Mějte se hezky,
Ondřej Kasík“

Já za občanské sdružení a především Alana také velmi děkuji…a SPARTA DO TOHO!

Michal Stark

Cyklista a fanoušek všech dětí 🙂

Dobrý den,

chtěl bych moc poděkovat za splněnej sen, moc se mi to líbilo. Byl to velký zážitek, strašně jsem si to užil. Ještě jednou bych chtěl poděkovat panu trenérovi Lavičkovi a panu Kasíkovi za to, že si udělal čas na prohlídku stadionu.

Strašně moc děkuji.

Alan

 

 

 

 

Posted in: Aktuality | Komentáře uzavřeny

Komentáře jsou uzavřeny.