Dvacetiletou cyklistku čeká za severním polárním kruhem zkouška vztahu i zdatnosti. Podaří se jí zdolat dosud nepokořený závod?

Dovolte mi Vás informovat o dnešním zahájení výpravy mladé české ultrabikerky Markéty Peggy Marvanové (20), s cílem zdolat 900 km dosud nepokořeného nezabezpečeného závodu Lapland Extreme Challenge. Nejmladší česká pokořitelka americké Great Divide Tour (4418 km) dnes dopoledne vyrazila na cestu do Laponska, kde se vydá v rámci závodu až za severní polární kruh. Závod odstartuje 20. února z Rovaniemi a na překonání panenské krajiny nezabezpečeného závodu bude mít třicet dní. Do velké výzvy, kterou tentokráte absolvuje na sněžném kole, se nadšená ultrabikerka pustila mimo jiné s podporou české Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) a projektu Sport Pomáhá.

Peggy v tomto závodě nejde jen o pokoření výzvy, svými výkony chce pomáhat lidem, kteří neměli v životě tolik štěstí a bojují se zdravotním postižením.

Nečeká ji snadný úkol, tentokrát jí ale mrazivou výzvu zpříjemní doprovod přítele Adama a opět ji bude pohánět touha pomáhat. Sbírka poslouží k získání financí na vybudování půjčovny dětských handbiků, která dosud v České republice není. Půjčovna vznikne jako projekt organizace Černí koně, která zajistí nejen výrobu kol a provoz půjčovny, ale také sportovní akce s cílem informovat děti a rodiče o této úžasné možnosti. Zapojit do sbírky se můžete na Sport Pomáhá. Sledovat cestu Peggy a Adama můžete online na marketamarvanova.cz.

Posted in: Aktuality | Komentáře uzavřeny

Komentáře jsou uzavřeny.