Letní Král vrchařů – benefiční cyklistický závod za podpory Středočeského kraje

V sobotu 21. června v Novém Strašecí proběhla cyklistická akce “O nejlepšího vrchaře” v rámci benefičního seriálu zaměřeného na podporu sportovních aktivit sociálně znevýhodněných dětí

Akce proběhla pod záštitou města Nové Strašecí a jeho starosty Karla Filipa, za podpory Středočeského kraje, TJ Sokol Nové Strašecí.

Závod probíhal v prostoru mezi Novým Strašecím a obcí s hradem Křivoklát. Jednalo o nový moderní druh sportovní akce, nazvané cyklistické enduro, při které závodníci soutěží na měřených úsecích stoupání, kde se snaží dosáhnout co nejlepšího času. Mezi měřenými úsek pak závodníci přejíždějí společně ve volném, přátelském tempu, což dává přejezdu i společenský rozměr. Účastníci takto absolvovali šest měřených úseků.

Na startu, trati i v cíli byly pro závodníky připraveny občerstvovací stanice, kde mohli jezdci načerpat tekutiny a novou energii. Občerstvení pro závodníky zajistila Krušovická pekárna.

Letním “králem” vrchařů se nakonec zaslouženě stal Milan Miller z týmu Tama Královice, který zvládl všech šest měřených úseků v čase 43 minut 37 vteřin. O 18 vteřin za ním zaostal druhý Jiří Doležal z týmu LAWI – Author Team, který o pouhých 5 vteřin porazil svého týmového kolegu Libora Janouška, který skončil celkově na třetím místě.

Podzimní Král vrchařů proběhne 14. září v Hostivicí u Prahy a tradiční akci uzavírající cyklistickou sezonu Poslední šlápnutí v Hřebči u Kladna 28.9.2014.

Posted in: Aktuality | Komentáře uzavřeny