Lukáš a jeho Sen

“Lukáš, 18 let” hendikepovaný kluk, který je upoutaný na vozík. Vždy veselý a usměvavý i když se dorozumívá pouze vydáváním zvuků a ve škole komunikuje pomoci iPadu. Jeho velkým Snem je mít svůj iPad, aby mohl “mluvit”, ale hlavně cvičit i doma s mámou.

Mládežnický basketbalový klub BA Sparta Praha se inspiroval charitativní akcí Každý koš pomáhá organizovanou Českou basketbalovou federací. Už sedm let motivuje profesionální i amatérské basketbalisty k získávání peněz na podporu těch, kteří po zdravotní stránce neměli mnoho štěstí. Při květnovém festivalu starších minižákyň se klub rozhodl podpořit Lukáše, kteří jsou v nelehké životní situaci a navštěvují školku a speciální školu Diakonie ČCE. Za každý daný bod přispěl klub dvěma korunami a vyzval k podpoře akce i ostatní zúčastněné týmy. Celkově se na podporu obou chlapců vybralo 10 851 Kč. Další peníze na pomoc přidá občanské sdružení Ano, ano v rámci svého projektu Sen.

Pavel Šenk, BA Sparthttp://stop.p13.cz/clanek.php?id=4522

Za tuto vybranou částku jsme zakoupili iPad. Ten jsme však museli zabezpečit proti pádu a obrazovku, proti poškrábání. Lukášovi ruce jsou zdeformované, tak na obrazovku tlačí různě nepřiměřeně.

Z prodeje dětských výrobků, jsme zakoupili Lukášovi modrý ochranný obal a několika vrstvou folii, aby mohl svůj splněný Sen využívat každý den.

Lukáš moc děkuje Vám všem, za splněný Sen, který jste mu společně s děvčaty z BA Sparta pomohli splnit.

Posted in: Aktuality | Komentáře uzavřeny

Komentáře jsou uzavřeny.