Tým Správné holky – Poznávání přírody Českého Krasu

Bronzová expedice

Expediční tým: Správné holky – Alice, Simona, Soňa, Martina, Adéla, Aneta, Kateřina
Průvodce naší expedicí
V čem byla tato expedice pro Tebe přínosná? Na co budeš vzpomínat?

 Alice, 14 let

Poznala jsem nové lidi. Měla bych více chodit do přírody. Asi nezapomenu na „sprchu“ v dešti, ale spíše na dobrou atmosféru při expedici.

Simona, 14 let, Dětský domov

Uvědomila jsem si, že není  jen tak všechno ve mně. Poznala jsem nové kamarády a to bylo nejlepší. Nezapomenu na to, jak jsme šly hned první kopec  a byla přestávka!

Soňa, 17 let, Dětský domov

Že nesmím být líná a snažit se v životě. Nové kamarády. Nikdy nezapomenu, jak začalo pršet a Katka měla pláštěnku bez rukávů a byla celá zmoklá.

Martina, 16 let, Pěstounská rodina

Poznala jsem nové lidi. Nezapomenu, když jsem upozorňovala kamarádku, aby nešlápla do louže a sama jsem do ní šlápla.

Adéla, 16 let

Naučila jsem se orientovat v mapě. Nezapomenu, na tu úlevu, když jsme dorazily do cíle.

Aneta, 14 let, Pěstounská rodina

Když se zapojí všichni, tak to dokážeme. Všichni si poradíme navzájem, i když to neumíme, např. mapa.Dokážu spolupracovat a ráda pomohu ostatním v nouzi. Abych nesoudila lidi na začátku, ale pak po zkušenosti s nimi. Nezapomenu na naše hlášky, když jsme nevěděli kam jít, tak jsme říkali, že se rozjedeme. A na dlouhé nekonečné silnice a pole.

Kateřina, 17 let, Dětský domov

Přínosem pro mě je, že jsem si našla kamarády a to, že jsem se neztratila a pomáhala, poprvé hledala v mapě a šla po značkách.Dozvěděla jsem se o pravidlech v jiném dětském domově a vyslechla si životní příběhy jiných. Nikdy nezapomenu na déšť, který nás zastihl nedaleko cíle a já vyndala z batohu pláštěnku bez rukávů.